Projekt domu

Posúvame ďalej projekt mobilného domu, aký sme si postavili my sami a odskúšali si v ňom žiť dva a pol roka. Bývame v ňom dodnes, a to s rozšírením o ďalšiu časť –  obývačku, čím sa z mobilného domu stal rastúci a trvalý domov.

Projekt

Rovnaké riešenie ponúkame aj vám. Základnú verziu s jednou bunkou mobilného domu a rozšírenú verziu, vďaka ktorej sa z vášho domčeka môže stať trvalé a plnohodnotné bývanie. Skladba materiálov, konštrukcie, statiky a ďalšie profesie sú autentické s našim mobilným domom, ktoré sme vylepšili pri vychytávaní chybičiek z našej vlastnej stavby. Cena stavby na kľúč tu.

Projekt mobilného domu II- základná bunka so samostatnou spálňou. (celé vizualizácie v galérií v stĺpci vedľa s projektom mobilného domu I)

Legislatíva

Tento projekt má podobne ako katalógové domy celú dokumentáciu pripravenú na stavebné povolenie. Síce ide o mobilný dom, no stavebné povolenie odporúčame z troch dôvodov. V našej legislatíve stojí, že stavba do 25 m2 nepotrebuje stavebné povolenie, ale je tam aj to B, že to musí byť vedľajšia stavba k hlavnej stavbe. Rovnako stavebné povolenie nepotrebujú stavby, ktoré sú do 25 m2 a nie sú pevne spojené so zemou. Spojenie však nastáva už prípojkami vody, elektrickej energie a odpadu. Po tretie, počas vybavovaní stavebného povolenia sa môže stať, že zistíte dôležité informácie o vašom pozemku, ktoré vám môžu ušetriť nemalé peniaze či komplikácie. Napríklad, že cez váš pozemok vedie plynové potrubie a nie je dovolené na ňom stavať a robiť odkopy.  V prípade problémov s vybavením stavebného povolenia kontaktujte odborníkov, ktorí ho vybavujú na kľúč. Mnoho prípadov má riešenie, netreba vešať hlavu. 

V prípade vážneho záujmu o projekt mobilného domu nás kontaktujte na  info@homereset.sk, predmet e-mailu: Projekt domu.

Kompletná dokumentácia mobilného domu pripravená na stavebné povolenie aj s rozpočtom. V cene projektu je osadenie domu na pozemok. V prípade individuálneho riešenia projektu nás kontaktujte.

CENA: 1 600 €

Základná verzia

Bunka rozmerov 3,8 x 11 m so zastavanou plochou 41,8 m2 a podlahovou plochou 33,3 m2, v ktorej sa nachádza vstupná chodba s vchodom do kúpeľne s wc, plne vybavená kuchyňa s jedálenským sedením, sedačka a efektívne vstavané úložné priestory so sedením v okne. Domček vhodný pre život dvoch ľudí.

CENA: 1 800 €

Rozšírená verzia

Základná bunka sa rozšíri o prídavnú bunku s dvoma spálňami, ktoré prepojí malá chodba, využiteľná ako predsieň či šatník. Rozmer prídavnej bunky je 3,5 x 8,75 m, zastavaná plocha prídavnej bunky 36,3 m2 a podlahová plocha 28,1 m2. Po rozšírení dom nadobudne rozmer zastavanej plochy 72,4 m2 a podlahovej 61,4 m2, čo predstavuje plnohodnotné bývanie pre rodinu. Prídavnú bunku si viete pristaviť i s odstupom času, rozšírenú verziu nie je nutné realizovať hneď.

Projekt mobilného domu II s pridanou bunkou

Individuálny projekt

Momentálne neponúkame individuálne projekty, ani realizácie domov mimo nášho projektu. Pre individuálny projekt môžete kontaktovať nášho architekta Milana Gregu na www.formatatelier.com .

Síce nám píšete, že sa vám páči naša filozofia, no túžite po väčšom dome, žiaľ väčšie domy stavať ani neplánujeme. Veríme tomu, že malé domy sú ekonomicky aj ekologicky udržateľnejšie, vedú človeka k minimalistickejšiemu, teda jednoduchšiemu životu, a preto aj väčšej spokojnosti v živote. Dôraz kladieme skôr na vybudovanie dobrej infraštruktúry vrámci záhrady, ako je letná kuchyňa, vonkajšia sprcha, wc, záhradný domček a podobne, podľa sedliackeho rozumu a permakultúrnych princípov. Navyše tieto štruktúry viete dobudovať postupne už počas bývania v jednoduchom a menšom dome.

Copyright

Náš projekt mobilného domu a know-how, ktoré sme vlastnou skúsenosťou získali, bola veľmi náročná cesta. Stálo nás veľa úsilia nazbierať odvahu a pustiť sa do realizácie ďalších mobilných domov. K tomu množstvo času a energie pri konzultáciách s odborníkmi, aby projekt HomeReset vznikol. Ďakujeme, že to vnímate rovnako a projekt od nás nekopírujete a nešírite ďalej. Vážime si to.