Dom na kľúč

Dokázali sme si postaviť dom svojpomocne. No nie každý má na to čas, energiu alebo zručnosti. Preto vám ponúkame realizáciu mobilného domu na kľúč. 

Prečo mobilný dom od nás?

Pretože my nestaviame štyri steny s danými rozmermi. My staviame domov s dušou. A vieme ako ho vytvoriť!

Pozrite si na našom YouTube Homereset vlogy z našich stavieb o našej práci. Tie vás dajú do obrazu a priblížia vám našu filozofiu. Klik.

Čo je mobilný dom od nás?

Jeho základ tvoria tri piliere: zdravá stavba, zdravý interiér a ekológia. Má rozmer návesu na kamión, preto ho po jeho dostavaní môžete od nás kúpiť a previesť na svoj pozemok. Zároveň ho po jeho doslúžení môžete ďalej predať, či presťahovať sa s ním tam kam potrebujete.

Pre koho je vhodný?

Vhodným riešením je pre ľudí, ktorí teraz bývajú vo veľkomeste, kým sú produktívni, no s príchodom rodiny sa možno vrátia späť na miesto rodiska. Môžu to urobiť aj s domom. Teraz im stačí i pozemok na prenájom. Neskôr sa môžu sťahovať už na vlastný pozemok. Vhodný je pre ľudí, ktorí si chcú vyskúšať bývať na pozemku s rodičmi a ak im spoločný život bude fungovať, mobilný dom predajú a postavia si rodinný dom. S mobilným domom neutopia peniaze na pozemku.  Zároveň nezaťažíte životné prostredie množstvom betónu na základy domu, ktoré vás fixujú k miestu. Naopak získajte slobodu a možnosť vyskúšať si rôzne miesta, rôzne možnosti. AVŠAK! Ak sa vám naše projekty páčia a mobilitu nepotrebujete, tak vám vieme naše domy postaviť aj ako klasický dom. Viď prebiehajúca stavba vo Vysokej na Morave na FB HomeReset.

Naša stavba je zdravá

Konštrukcia domu je rovnako navrhnutá, ako tá nášho domu, to znamená, že ju tvoria ekologické materiály bez obsahu formaldehydu, fenolov, akrylátových živíc, či prídavných umelých farbív. Priorita sú pre nás prírodné a recyklovateľné materiály. Strecha je zelená – vegetačná, čím sme vyriešili otázku prehrievania sa plochej strechy a zároveň prínosu pre životné prostredie.

Zdravý interiér

Uvedomujeme si, že dom nie sú len steny a krásny nábytok, ale aj jeho skladba, ktorá výrazne ovplyvňuje psychické a fyzické zdravie. Interiér domu je zariadený podľa princípov Body Conscious Designu, dizajnu s ohľadom na človeka a životné prostredie. Pozostáva napríklad z nadštandardne masívneho nábytku, drevenej dlážkovice, drevených okien a ďalších prírodných a autentických materiálov. Z množstva produktov na trhu sme si vybrali tie, ktoré sme uznali za najkvalitnejšie a najvhodnejšie na vytvorenie nášho zdravého domova a pritom boli stále cenovo dostupní. Používame preto tie, s ktorými máme vlastnú skúsenosť a ktoré nám odporúčali odborníci pre danú oblasť. Malý rozmer domčeka kompenzuje zdravý a útulný interiér, vďaka ktorému sa v dome budete cítiť naozaj ako doma.

Cena 

Cena hrubej stavby bez základov je 28 500 eur. Predstavuje hrubú stavbu s finálnymi sadrokartónmi, dreveným obkladom z vodeodolnej preglejky v kúpeľni, drevenou dlážkou, stenovým vykurovaním, drevenými oknami, dreveným fasádnym obkladom, izoláciou z minerálnej vlny, zelenou vegetačnou strechou. Nadštandardnejšie materiály ako napríklad izolácia z ovčieho rúna, či technológiou ako rekuperácia, sú možne prispôsobiť a doplniť podľa predstáv a potrieb investorov. Mobilné domy z našej dielne, však zhotovujeme v tejto základnej kvalite kvôli zodpovednosti voči človeku a životnému prostrediu, preto z tejto kvality neupúšťame a prírodné materiály ako spomínané drevené okná, dlážka, zelená strecha sú základnou výbavou. Do hrubej stavby si investor zaobstará kuchynskú linku, sanitu do kúpeľne a nábytok.

Cena hrubej stavby rozšírenej verzie je plus 24 000 eur. Pozri projekt domu s pôdorysom, plochou tu.

Ako postupovať?

Mám pozemok. Lebo ak ho nemáte, môže to trvať aj tri roky, kým ho nájdete a dovtedy sa môže stať, že si kúpite napokon byt:-) Mám financie. Bez nich to jednoducho nejde. Mám predbežne informácie o pozemku. Teda bol som sa informovať na miestnom stavebnom úrade, aké povolenia potrebujem pre osadenie mobilného domu, pretože na každom stavebnom úrade sa to líši. Páči sa mi projekt domu, ktorý ponúkate. Viď projekt domu. Chcem zdraví domov. Napíšem mail. (Pre rok 2020 nie je už v našich kapacitách vyhotoviť domy na strednom a východnom Slovensku. Ďakujeme za pochopenie.)

V prípade VÁŽNEHO záujmu o stavbu na kľúč, nás kontaktujte na  info@homereset.sk, predmet e-mailu: Dom na kľúč. 

Viac o dôležitosti zdravej stavby a zdravého interiéru nájdete v článkoch na našom blogu www.lifereset.sk . A tiež v príručke Zdravý a útulný domov pre každého a tiež vo filme V zdravom dome žijú šťastní ľudia dostupné v našom e-shope.